Nagość nasza powszednia

W zeszłym miesiącu wspólnie czytaliśmy numer pisma „Fragile” poświęcony strojom, tym razem chcielibyśmy się z Wami zastanowić, co się dzieje, gdy stroje zostają zdjęte. Przez aktorów – w kinie i w teatrze. Do Tarabuka przyniesiemy więc EKRANy” nr 3-4/2014 oraz Notatnik Teatralny” 74/2013-2014.

 

EKRANy nr 3-4/2014 wiodącym tematem redakcja uczyniła art-hard core,

ekrany_3_4_2014w numerze znajdziemy więc m.in. opowieści o barwnej historii porno, analizę recepcji Głębokiego gardła i filmów Tinto Brassa. Nie zabrakło także nawiązań do myśli Lindy Williams („carycy filmoznawczej refleksji o hard corze”), a także refleksji na temat związków hard core’u i kina artystycznego.

 

 

 

 

 

 

 

Notatnik Teatralny nr 74/2013-2014 poświęcony został nagości

notatnik_teatralny_2014w teatrze, jednak „nie z wyboru”, jak pisze we wstępniaku Marzena Sadocha. Nawiązując do różnego rodzaju prób ograniczania swobody artystów, za punkt wyjścia redakcja obrała sobie dyskusję ze stwierdzeniem, że „nagość w teatrze musi być uzasadniona”. W numerze m.in.: artykuł „z dziejów nagości w polskim teatrze w dwudziestym wieku”, refleksja o nagim ciele na scenie jako nośniku buntu, a także rozmowa z Krystianem Lupą pod wiele mówiącym tytułem Nagość jest koniecznością.

 

 

Zapraszamy w sobotę 2 sierpnia o godz. 17.00 do Tarabuka!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s