O projekcie

Kawa i czasopisma

Pomysł, żeby zacząć organizować spotkania wokół nowo wydanych numerów pod nazwą odwołującą się do przyjemnego spędzania czasu – stąd Kawa i czasopisma – zrodził się w 2013 roku. Wspólne czytania, wychodzące poza formułę panelowych dyskusji, a gromadzące czytelników chętnych do wymieniania się opiniami na temat przeczytanych tekstów, organizowaliśmy w różnych miejscach w Warszawie, a od roku 2015 także w Katowicach.

Odbywały się nie tylko rozmowy z czytelnikami, zapraszaliśmy także redakcje czasopism kulturalnych, organizowaliśmy dyskusje z gośćmi, którzy dzielili się swoją ekspercką wiedzą, wznowiliśmy również zainicjowany w 2009 roku cykl czytań performatywnych wybranych numerów.

Spotkania były okazją do sięgnięcia po znane tytuły, a także do odkrycia mniej popularnej niskonakładowej prasy kulturalno-artystycznej. Różnicowanie formuły projektu Kawa i czasopisma było nie tylko podyktowane pragmatycznym: sprawdźmy, co zadziała, ale brało się z chęci połączenia naszych działań z możliwie wieloma inicjatywami, które współgrają z wieloletnimi wysiłkami Fundacji Otwarty Kod Kultury nastawionymi na promocję inicjatyw czasopiśmienniczych.

Do udziału w naszych przedsięwzięciach zapraszaliśmy i nadal zapraszamy wszystkie osoby, niezależnie od wieku czy wykonywanego zawodu, wszystkich zainteresowanych czasopismami kulturalnymi i publikowanymi w nich treściami.

W roku 2017 postanowiliśmy komentować także twórczość  pojawiającą się w nowych numerach. Regularnie co piątek publikujemy notkę poświęconą ciekawym prezentacjom artystycznym, jakie przynoszą czasopisma literacko-artystyczne, przyglądamy się krytyce uprawianej na ich łamach lub stronach internetowych, wędrującym tematom i motywom, świeżym ich ujęciom.

Zapraszamy do lektury naszych wpisów i omawianych czasopism.

–redakcja blogu Kawa i czasopisma

Jedna uwaga do wpisu “O projekcie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s