Archipelagi literatury – spotkanie z redakcją kwartalnika „Wyspa”

Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w środę 25 marca w księgarni&kawiarni Tarabuk o godz. 18.30. Gośćmi naszego cyklu będą tym razem przedstawiciele redakcji „Wyspy – Kwartalnika Literackiego”.

W czasie spotkania z Redakcją czasopisma porozmawiamy między innymi o stałych współpracownikach „Wyspy”, próbując odpowiedzieć na pytanie, jakie reprezentują środowisko i na ile „Wyspa” jest otwarta dla debiutantów? Zastanowimy się także, czy redakcja ma ambicje odkrywać nowe literackie talenty. Ciekawić nas będzie sposób selekcji materiałów i doboru tekstów. Skorzystamy z okazji, by zapytać, skąd się bierze tajemniczy suplement, który rokrocznie pojawia się jako dodatek do jednego z numerów kwartalnika. Porozmawiamy również o literaturze serbskiej, której duży blok pojawił się w ostatnim numerze „Wyspy”.

W spotkaniu wezmą udział redaktor naczelny – Piotr Dobrołęcki i jego współpracownicy – Janusz Drzewucki i Witold Kaliński. Poprowadzi je Barbara Klicka.

„Wyspa – Kwartalnik Literacki” jest pismem łączącym różne odcienie rodzimej literatury. Istnieje od 2007 roku. Na łamach kwartalnika, oprócz tekstów sygnowanych rozpoznawalnymi i uznanymi nazwiskami polskiej literatury, można również przeczytać teksty dopiero debiutujący.. Felietonistami „Wyspy” są między innymi Karol Maliszewski, Mirosław Bańko, Piotr Wojciechowski czy Jerzy Górzański. Poszczególne numery kwartalnika dostarczają również duże bloki tekstów literackich w przekładach.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa – Dzielnica Śródmieście

Wyspa_4-2014

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s