Literatura działa! – performatywne czytanie / Teatr Wolandejski czyta „FA-art”

Serdecznie zapraszamy na performatywne czytanie numeru 1-2 (95-96) 2014 kwartalnika literackiego „FA-art” – Literatura działa!, które odbędzie się 19 grudnia (piątek) o godz. 19.00 w Pracowni Duży Pokój

FA-art_1-2(95-96)2014
Spektakl Teatru Wolandejskiego „Słowa Zmartwychwstałe” próbuje dotrzeć do najważniejszego, afektywnego oddziaływania literatury, a szerzej – języka.

Na granicy nihilizmu, romantyzmu i literaturoznawstwa książki, które czytamy, i słowa, które wchłaniamy, stają się niebezpiecznym, ale wielofunkcyjnym narzędziem.

Próbujemy wyczuć wszelkie możliwe jakości słów: znaczenie, rytm, melodię, obciążenia historyczne, ciągi skojarzeniowe. Ponieważ jednak przyświeca nam hasło „literatura działa”, nie rezygnujemy z tak rudymentarnego narzędzia literatury, jakim jest dramaturgia.

Teksty analityczne i poezja wplotą się więc w opowieść człowieka, świadka wojny, obciążonego niezbywalnym poczuciem winy, Bolesława Zabożnego, bohatera z przymusu.

„Słowa Zmartwychwstałe” to dla nas wyzwanie, któremu zamierzamy sprostać bezbłędnie: połączenie tekstów naukowych i teoretycznych z poezją i autentyczną emocją, a przy tym próba zbadania znaczenia słów za pomocą słów. Warto mierzyć się z takimi paradoksami.

Wybór tekstów, dramaturgia i reżyseria: Stanisław Kubiak
Występują członkowie zespołu Teatru Wolandejskiego

teatr_wolandejski_logoduzy_pokoj_logo

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s