Posty i afekty, czyli Opcje współczesnej kultury

Zapraszamy na spotkanie z kwartalnikiem kulturalnym „Opcje” i podwójnym numerem 1-2 (90-91) 2013 – tematycznie oscylującym wokół dwóch terminów.

opcje_01_2013

opcje_02_2013

Posty, mylące na pierwszy rzut oka, nie odnoszą się do ascezy i ograniczających zaniechań, a do przedrostka, którym opatruje się różnego rodzaju zagadnienia współczesnej kultury. W zasadzie można by zaryzykować tezę, że wszystko dziś jest post: humanizm, polityka, religia pamięć, kolonializm itd. Autorzy „Opcji” nie mierzą się z post- jako takim, tylko wykorzystują ów przedrostek jako narzędzie do przedstawienia praktyk kulturowych (poezja, teatr, muzyka itp.) w nowym ujęciu.

Afekty, to opowieść o uczuciach, emocjach, ale na sposób ponowoczesny (znów się kłania post). Żyjemy w emocjonujących czasach, a uczucia nie są już domeną prywatności. Okazuje się, że możemy mówić o emocjonalności instytucji albo o ciałach zbiorowych, społecznych, które odczuwają.

Przyjrzymy się zatem ponowoczesnej afektywności przez pryzmat tekstów zamieszczonych w numerze.

Podwójny numer ukazuje się w roku jubileuszowym, „Opcje” świętują bowiem swoje dwudziestolecie. Na spotkanie zapraszamy stałych czytelników czasopisma, a także osoby, które jeszcze nie znają tego kwartalnika.

Spotykamy się w MiTo, w najbliższą sobotę, 23 listopada o godzinie 14:00.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s