Film animowany – nie tylko do oglądania

28 października na wszystkich kontynentach świętowany jest Dzień Animacji. Data ta nie jest przypadkowa, bowiem tego dnia w 1892 roku w Grevin Museum w Paryżu odbył się pierwszy publiczny pokaz animacji Theatre Optique Emile’a Reynauda. Z tej okazji odbywają się pokazy, warsztaty, seminaria i wystawy.

My także włączamy się w te obchody i podczas kolejnego spotkania z cyklu Kawa i czasopisma opowiemy o książkach i czasopismach poświęconych animacji.

Bez krytycznej refleksji trudno mówić o rozwoju sztuki. Dzieła domagają się interpretacji, artyści i artystki chcą mieć swoich krytyków, odbiorcy – przewodników po artystycznym świecie. Chociaż film animowany nie może się pochwalić bardzo bogatą biblioteką publikacji na swój temat, to jednak koniecznie trzeba przedstawić kilkanaście książek i numerów czasopism, dzięki którym łatwiej i ciekawiej rozmawia się o animacji artystycznej.

Na uczestników czekać też będzie niespodzianka – darmowa broszura pt. Studio artystów animacji, przybliżająca historię studia Marka Serafińskiego i artystów z nim współpracujących.

http://animatograf.files.wordpress.com/2013/10/studio-artystow-animacji_net.jpg?w=595

 

Zapraszamy miłośników animacji do wzięcia udziału także w pozostałych wydarzeniach organizowanych w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Animacji. Szczegóły programu znajdują się na stronie animatograf.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s