Współczesny człowiek (a)religijny

Czasy późnej nowoczesności obfitują w różnego rodzaju rewizje. Nieustanny ruch myśli dotyczy także religii. O żywotności refleksji postsekularnej świadczą nie tylko liczne publikacje naukowe, ale także pojawienie się jej w działaniach artystycznych czy społecznych. Obecności wątków religijnych w kulturze współczesnej postanowił się przyjrzeć kwartalnik literacki „FA-art” i w najnowszym numerze [1-2 (91-92) 2013] opublikował blok tekstów Religia-Rewizje. Znajdziemy w nim nie tylko rozważania teoretyczne, ale także omówienia twórczości poetyckiej z perspektywy postsekularnej interpretacji.

Temat współczesnej religijności jest niezwykle ciekawy i angażujący, bowiem dotyczy nas na poziomie indywidualnym i zbiorowym. Zapraszamy na spotkanie, podczas którego będziemy rozmawiać o współczesnych przemianach pojęcia religijności, o wpływie, jaki religia ma na kulturę i społeczeństwo, o nowych formach religijnej wspólnotowości, a także o wierzeniach naszych przodków. 

3b3e749011568df066956f2034087c10_XL
Podczas spotkania zostaną zaprezentowane wiersze i fragmenty prozatorskie publikowane w numerze. 

W spotkaniu weźmie udział redaktor naczelny kwartalnika Konrad C. Kęder i współpracująca z pismem Eliza Kącka.

Konrad C. Kęder vel Cezary K. Kęder – poeta, prozaik, krytyk literacki i redaktor. Ostatnio udziela się jako lider Formacji Fantazman, dla której pisze teksty.

Eliza Kącka – literaturoznawczyni, absolwentka polonistyki (UMK) i Akademii Artes Liberales (UJ, UŚ, IFiS PAN). Doktorantka Wydziału Polonistyki UW. Współredaktorka (z Konradem C. Kęderem i Tomaszem Gerszbergiem) antologii poezji najnowszej „Poeci i poetki przekraczają granice. Sto wierszy” (Wydawnictwo FA-art, Katowice 2011). Opublikowała książkę „Stanisław Brzozowski wobec Cypriana Norwida” (Wydział Polonistyki UW, Warszawa 2012).

 

Spotykamy się w MiTo w najbliższą sobotę, 5 października o godzinie 14:00!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s