Literackie na papierze // Czasopisma kulturalne w plenerze

W najbliższą sobotę, 22 czerwca, czekają na Was aż dwie imprezy, w których Kawa i czasopisma również biorą udział!

O godz. 12.00 spotkamy się pod hasłem „Literackie na papierze” w Ukrytym Mieście. Wspólnie dokonamy przeglądu czasopism zajmujących się literaturą, ciesząc się z ich różnorodności. Będziemy czerpać z papieru przyjemność, czyli oglądać, kartkować i czytać kolorowe magazyny wydawane w wysokim nakładzie, redagowane z myślą o tym, żeby dotrzeć do jak najszerszych kręgów czytelniczych. 

Przyjrzymy się także czasopismom, które wywodzą się ze środowisk akademickich i próbują ująć aktualności życia literackiego w podsumowujące refleksje, szkice o nastawieniu krytycznym i literaturoznawcze teorie. Zapoznamy się z czasopismami młodoliterackimi i sprawdzimy, jakie grupy literackie zasilają rodzimy krwiobieg poetycki i prozatorski w życiodajny tlen. 

Poszukamy inicjatyw niszowych i lokalnych, doceniając wysiłek wydawców nastawiony na popularyzowania tego, co ma moc kulturotwórczą, ale funkcjonuje na obrzeżach życia literackiego.

Kilkanaście tytułów literackich (wciąż) wydawanych na papierze stworzy barwną mozaikę, a wśród nich m.in.: „Arterie”, „Wakat”, „FA-art”, „Opcje”, „Kwartalnik Artystyczny”, „Topos”, „Fraza”, „Magazyn Materiałów Literackich Cegła”, „Nowa Dekada Krakowska”, „eleWator”, „Czas Kultury”, „Dekada Literacka”, „Nowa Okolica Poetów”, „Książki. Magazyn do czytania”, „Chimera”, „Charaktery Pisma”, „Wiadomości Literackie”, „Rita Baum”, „Tygiel Kultury”, „Twórczość”, „Literatura na Świecie”, „Wyspa”, „Magazyn Literacki KSIĄŻKI”, „Nowe Książki”, „POEZJA dzisiaj”, „Odra”, „Zeszyty Literackie”, „Pro Libris”, „Migotania”, „Pobocza”, „Gazeta Kulturalna”, „Bliza”, „Tekstualia”, „LiteRacje”, „Teksty Drugie”.

Spotkanie to odbędzie się w ramach Big Book Festivalhttp://www.bigbookfestival.pl/

plakat_podstawowy_maly4

Natomiast wieczorem zapraszamy na plenerową odsłonę cyklu Kawa i czasopisma, która odbędzie się w ramach imprezy Imieniny Jana Kochanowskiego w Ogrodzie Saskimhttps://www.facebook.com/events/121764681360841/

Na stoisku w sektorze [wymienialnia książek] zostaną zaprezentowane czasopisma kulturalne, które ukazały się w pierwszej połowie roku. Będzie można przeglądać miesięczniki, kwartalniki i wydania specjalne związane z różnymi dziedzinami sztuki: literaturą, teatrem, filmem, sztukami wizualnymi.

Miłośnicy sztuk wszelakich powinni być usatysfakcjonowani, bogactwo tytułów to wielość punktów widzenia i zaspokojenie czytelniczych potrzeb.

Na przybyłych czekać będą niespodzianki!

306838_536892043019147_929807694_n

Do zobaczenia w sobotę!

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s