Czasopisma na planie filmowym

Kamera, akcja… czasopisma!

25 maja w Ukrytym Mieście podczas kolejnego spotkania z cyklu Kawa i czasopisma będziemy czytać czasopisma filmowe. Na planie pojawią się: „Kino”, „Kwartalnik Filmowy”, „Panoptikum”, „EKRANy” i „Film & TV Kamera”, „FilmPRO”.

Wspomnimy także o miesięczniku „Film”, który w maju ukazuje się po raz ostatni. Odnosząc się do tego faktu, zastanowimy się, jaka jest przyszłość czasopism filmowych. Nie brak bowiem miejsc w internecie, w których publikuje się recenzje, wywiady z gwiazdami, reżyser(k)ami, a często także i dogłębniejsze analizy filmowe.

Przykład czasopisma „EKRANy”, które jest najmłodsze spośród wymienionych, powstało w 2011 r., a ukazało się do tej pory 12 numerów, pokazuje, że wciąż jest miejsce na kolejny periodyk o tematyce filmowej. Czy chodzi o odświeżenie formuły magazynu zajmującego się kinem, a może o zagospodarowanie przestrzeni do tej pory nie opisanej, a przynajmniej opisywanej niedostatecznie? Jaką rolę odgrywają dziś czasopisma filmowe w bardzo rozległym polu audiowizualnym?

Wspólna lektura czasopism pozwoli nam odpowiedzieć na te i inne pytania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s