Spotkanie z redakcją kwartalnika literackiego „FA-art”

W najbliższą sobotę, 23 marca, zapraszamy na spotkanie z redakcją kwartalnika literackiego „FA-art” i aż trzema numerami wydanymi w zeszłym roku. Wspólnie będziemy podróżować po lądach, tematach i dziedzinach sztuki. Zaczniemy od wyprawy na „czarny ląd” i przy tej okazji zastanowimy się, na ile naszym myśleniem o Afryce rządzą stereotypy. Posłuchamy fragmentów płyty „Tu będę”, nagranej przez formację Fantazman, z piosenkami napisanymi do książki Christiana Krachta „Tu będę w słońcu i cieniu” i chwilę porozmawiamy o tej futurystycznej powieści retro, której akcja dzieje się w Afryce [„FA-art”, 1-2 (87-88) 2012].

Christiana Krachta nazywa się postpopmodernistą, a my korzystając z przedrostka post- zajrzymy do numeru 3 (89) 2012, w którym opublikowano blok tekstów poświęconych postfeminizmowi. Spróbujemy znaleźć odpowiedzi na pytania: Czym dziś zajmuje się krytyka feministyczna? Z jakiej perspektywy odczytuje utwory literackie? Co daje ujęcie feministyczne czytelniczkom i czytelnikom?

Na koniec wkroczymy na teren mediów. Podczas ostatniego spotkania dużo o nich rozmawialiśmy, a ponieważ temat nie został wyczerpany, dlatego przyjrzymy się jeszcze kwestii, jak media technologiczne: fotografia, radio, kino czy telewizja, mediują między odczarowanym przez technologię i naukę światem a duchowymi zaświatami. Widmom i mediom, a także krytyce i oporowi poświęcono numer 4 (90) 2012 kwartalnika „FA-art”.
Wszystkie numery będzie można poczytać podczas spotkania w Ukrytym Mieście.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s